Żurawina

Żurawina jest wiecznie zieloną, wieloletnią, płożącą się krzewinką zaliczaną do rodziny wrzosowatych. Jej delikatne pędy osiągają około metra długości. Naturalnym środowiskiem tej rośliny są tereny wilgotne o kwaśnym torfowym podłożu. Obecnie żurawinę z powodzeniem można też uprawiać w ogrodzie.
Owoce żurawiny zawierają spore ilości witamin. Przede wszystkim witaminy C – 14 mg w 100 g świeżych owoców, witaminy B1 i B2, E, kwas foliowy, niacynę, oraz minerałów takich jak potas, żelazo, wapń, fosfor, sód, kobalt, błonnik i kwasy organiczne - w tym kwasy cytrynowy i jabłkowy, – które nadają jagodom żurawiny charakterystyczny cierpki smak. Żurawina obfituje też w silne przeciwutleniacze – antocyjanozydy i flawonoidy, zawiera też cukry – glukozę i fruktozę.
Żurawina kwitnie w czerwcu i lipcu. Jej kwiaty mają różowobiałe zabarwienie, a kształtem przypominają postać żurawia. Owoce żurawiny wielkoowocowej to ciemnoczerwone jagody, które osiągają pełnię dojrzałości około sto dni po okresie kwitnienia.

Zobacz całość
W katalogu przedstawiony został niepełny asortyment - wyłącznie w celu zapoznania się z ofertą. Aby poznać szczegóły proszę kontaktować się z biurem obsługi.