Wiśnie

Wiśnia jest jednym z owoców "pierwotnych" - niewiele zmieniła się przez prawie 2300 lat hodowli. Jak wskazują ślady odkryte przez archeologów i przekazy pisane, wiśnię hodowano już w III wieku p. n. e. W medycynie ludowej wiśnia była bardzo popularnym lekarstwem. Sok, owoce i odwary z wiśni stosowano do poprawienia trawienia, zaspokajania pragnienia, chwalono za dobroczynny wpływ na płuca, za przeciwgnilne i przeczyszczające właściwości.
Wiśnie posiadają wiele właściwości odżywczych, mimo że w ok. 82 proc. składają się z wody. Pozostałe 18 proc. to bowiem skarbnica witamin, minerałów, przeciwutleniaczy i innych cennych składników. Jednak ceni się je nie tylko ze względu na ich prozdrowotne właściwości. Wiśnie urzekają swoim oryginalnym smakiem, ale tylko te, które rosną w Polsce. W naszym kraju różnica temperatur między nocą i dniem jest tak duża, że wiśnie w dzień nabierają słodyczy od słońca, a w nocy kwasowości. Dlatego mają pyszny kwaskowo-słodki smak, w przeciwieństwie do wiśni hiszpańskich czy włoskich. 

I jeśli wiosną podziwianie pięknych drzew osypanych kwiatami chroni nas przed stresem, to latem jedzenie wiśni przyczyni się do wzmocnienia naszego organizmu od wewnątrz. Wiśnia chroni przed chorobami układu krążenia i serca, zapaleniem tętnic, anemią, żylakami, dowiedziono też, że znajdujące się w nich związki zapobiegają rozwojowi nowotworów. Wiśnie mają lekkie działanie moczopędne, pomagają zbić gorączkę. Wiśniowy napar jest świetny w walce z bólami reumatycznymi

Zobacz całość
W katalogu przedstawiony został niepełny asortyment - wyłącznie w celu zapoznania się z ofertą. Aby poznać szczegóły proszę kontaktować się z biurem obsługi.