Wiązy

Rodzaj wysokich i okazałych drzew liściastych, rzadziej krzewów. Ich najważniejszymi cechami rozpoznawczymi są asymetryczne u podstawy liście oraz owoce w postaci małych i płaskich, dyskowato oskrzydlonych orzeszków. Wiązy są ważnymi drzewami leśnymi.
Około 30 gatunków drzew lub krzewów występujących w strefie umiarkowanej półkuli północnej. W Polsce w stanie naturalnym rosną 3 gatunki, z których wiąz szypułkowy, znany również pod nazwą limak jest najpospolitszy i osiąga największe rozmiary. Następne według częstotliwości wystepowania to wiąz górski, czyli brzost, wiąz polny oraz wiąz holenderski, który jest naturalnym mieszańcem wiązu polnego i wiązu górskiego.
Drzewa o stosunkowo dużych wymaganiach środowiskowych. Preferują gleby wilgotne do mokrych, żyzne i głębokie oraz stanowiska w półcieniu, w większości są ciepłolubne, ale równocześnie całkowicie odporne na mróz. Odporność wiązów na zanieczyszczenia powietrza jest duża.

Zobacz całość
W katalogu przedstawiony został niepełny asortyment - wyłącznie w celu zapoznania się z ofertą. Aby poznać szczegóły proszę kontaktować się z biurem obsługi.