Tawuły

Odmiany tawuły dzieli się na wcześnie kwitnące, których kwiaty można podziwiać od wczesnej wiosny do początku lata, oraz późno kwitnące, których kwiaty pojawiają się od połowy do końca lata. Poza porą kwitnienia, nieznacznie różnią się one także co do sposobu uprawy i pielęgnacji.
W czasie kwitnienia licznie obsypany drobnymi gwiazdkowatymi kwiatami, co czyni tawułę niezwykle uroczą. W Polsce najbardziej popularna jest tawuła japońska oraz tawuła Van Houtte'a. Warto jednak zwrócić uwagę inne ciekawe gatunki i odmiany tawuły.
Tawuły to rośliny w pełni mrozoodporne i mało wymagające – urosną nawet na słabszej glebie. Odporne na choroby i zmienną pogodę, znoszą bez uszczerbku krótkotrwałe susze. Wolą stanowiska słoneczne, ale będą też rosły w półcieniu, gdzie odmiany o jasnych liściach zachowają wiosenną, złotozieloną barwę dłużej, niż w pełnym słońcu.

Zobacz całość
W katalogu przedstawiony został niepełny asortyment - wyłącznie w celu zapoznania się z ofertą. Aby poznać szczegóły proszę kontaktować się z biurem obsługi.