Śliwy

Odmiany śliw są bardzo zróżnicowane, dzięki czemu możemy sadzić różne odmiany śliw pod względem smaku i wielkości owoców oraz terminu dojrzewania. Zwłaszcza że śliwa nie sprawia kłopotów w hodowli. Rośnie w każdym klimacie i jest w miarę odporna na choroby. Śliwy nie potrzebują do zdrowego wzrostu gleb bogatych w składniki mineralne. Doskonale radzą sobie nawet na stanowiskach jałowych i ubogich w te substancje. Dodatkowo, dobrze znoszą wysoki poziom wody gruntowej.
Ceniona jest przede wszystkim ze względu na owoce, które w dużej mierze są soczyste i smaczne. Wysokość drzewa może osiągnąć nawet do około 10 m. Kwitnie wiosną, a owocuje latem i jesienią, zależnie od odmiany. Przy odpowiednim dobraniu gatunków wielbiciele śliwy mogą zapewnić sobie dosyć długi nieprzerwany okres dostarczania sobie jej wspaniałych owoców.
Aby cieszyć się pięknem śliwy przez wiele lat w ramach pielęgnacji drzew zaleca się wycinanie chorych i suchych gałęzi. Robi się to po zbiorze owoców. Gdy na gałęziach drzew śliwek jest wyjątkowo dużo, to takie gałązki wymagają podpórek.

Zobacz całość
W katalogu przedstawiony został niepełny asortyment - wyłącznie w celu zapoznania się z ofertą. Aby poznać szczegóły proszę kontaktować się z biurem obsługi.