Liliowce

Liliowce swoją popularność zawdzięczają pięknym kwiatom, niewielkim wymaganiom uprawowym oraz imponującej długowieczności. Liliowce na jednym miejscu mogą pozostawać nawet przez 20–30 lat i nie wymagają przy tym odmładzania. Mogą wspaniale zdobić nasze ogrody przydomowe i działkowe.
Liliowce najlepiej rosną, kwitną i rozwijają się na glebach żyznych o dostatecznej ilości wilgoci. Dobrze rośną zarówno w słońcu jak i lekkim półcieniu. W słońcu będą miały więcej kwiatów, ale liście nie będą wyglądały okazale, gdyż szybko będą traciły turgor. Liliowce w cieniu będą miały piękne liście, ale będą kwitły mniej obficie.
Większość liliowców dobrze też znosi niską temperaturę, dlatego nie wymaga zimowego okrycia. Liliowce nie są też szczególnie podatne na choroby i szkodniki, choć na suchych stanowiskach mogą im zagrażać przędziorki, a zimą nornice zjadające mięsiste korzenie.

Zobacz całość
W katalogu przedstawiony został niepełny asortyment - wyłącznie w celu zapoznania się z ofertą. Aby poznać szczegóły proszę kontaktować się z biurem obsługi.