Lilaki

Lilaki zdobią ogród dzięki kwiatom i ich zapachowi. Kwiaty mają kolory biały, bladożółty, fioletowy, purpurowy lub różowy, zebrane są w okazałe kwiatostany w kształcie wiech. Liście lilaków mają kształt owalny, koloru ciemnozielonego. Większość lilaków osiąga wymiary kilku metrów. To wytrzymałe rośliny, a przy tym bardzo ozdobne.
Do rodzaju lilaków zalicza się około 20 - 25 gatunków. Pochodzą one z lasów i zarośli południowo-wschodniej Europy do wschodniej Azji. Są pospolicie uprawiane w krajach strefy umiarkowanej.
Dobrze czują się zarówno na słońcu, jak i w półcieniu. Generalnie od natężenia światła zależy ilość kwiatów. W miejscach widnych i jasnych kwiatów jest bardzo dużo. Roślina ta jest odporna na zanieczyszczenia powietrza, więc może być sadzona nawet w przypadku, jeśli Państwa ogród znajduje się bezpośrednio w obrębie miasta, czyli blisko drogi.

Zobacz całość
W katalogu przedstawiony został niepełny asortyment - wyłącznie w celu zapoznania się z ofertą. Aby poznać szczegóły proszę kontaktować się z biurem obsługi.