Jarząby

Wyróżniają się one przede wszystkim baldachowatymi owocostanami złożonymi z małych, jabłkowatych owocków, które u większości gatunków są efektownie zabarwione na błyszczącoczerwony lub pomarańczowy kolor. To właśnie te dekoracyjne owocostany, popularnie nazywane jarzębiną czynią z jarząbów jedne z najbardziej lubianych roślin ozdobnych, często sadzonych w obejściach domów, ogrodach, parkach, na osiedlach, przy drogach itp.
W Polsce naturalnie występuje 5-8 gatunków jarząba, z których zdecydowanie najczęściej spotykany jest zwany popularnie jarzębiną jarząb pospolity (S. aucuparia) - niewielkie drzewo z pierzasto złożonymi, nieowłosionymi liśćmi.
Większość gatunków jarząba rośnie dobrze na glebach przeciętnych, jednak wymaga stosunkowo dużej ilości ciepła i światła. Zimą jarząb zapewni nie tylko wysoką dekoracyjność ogrodu, ale też świetną zabawę dla małych miłośników przyrody. Dzięki temu, że owoce jarząbu po pierwszych mrozach stają się najbardziej słodkie, cieszą się popularnością u ptaków. Zimową porą na jarząbie często można widzieć sikorki a nawet gile.

Zobacz całość
W katalogu przedstawiony został niepełny asortyment - wyłącznie w celu zapoznania się z ofertą. Aby poznać szczegóły proszę kontaktować się z biurem obsługi.