Głogi

Głogi to liczna grupa roślin – około 140 gatunków. Są to dość podobne do siebie krzewy i małe drzewa o gęstych, kulistych koronach, pojedynczych, głęboko powcinanych liściach z gładkimi lub piłkowanymi brzegami wyrastających z ciernistych pędów. Pięknie wyglądają wiosną, gdy kwitną na biało lub różowo. Kwiaty niektórych odmian są czerwone. Jesienią ozdobę głogów stanowią mięsiste owoce, najczęściej czerwone, niekiedy czarne lub żółte.
Ze względu na znaczną dekoracyjność (liście, kwiaty), wybrane gatunki, znalazły zastosowanie przy zadrzewianiu terenów zielonych. Sadzone przede wszystkim w parkach oraz na otwartej przestrzeni. Szczególnie dekoracyjne odmiany, można spotkać także w ogrodach.
Głogi należą do drzew wolnorosnących, które potrafią przeżyć do około 200, a nawet 300 lat. Posadziwszy głóg w swoim ogrodzie możemy być pewni że dzieci naszych wnuków wciąż będą pamiętać o nas za każdym razem spozierając na te piękne drzewka w rodzinnym ogrodzie.

Zobacz całość
W katalogu przedstawiony został niepełny asortyment - wyłącznie w celu zapoznania się z ofertą. Aby poznać szczegóły proszę kontaktować się z biurem obsługi.