Glicynje

Glicynia jest najbardziej efektowna w okresie od maja do czerwca - gdy wytwarza długie (nawet do 35 cm) kwiatostany - białe, niebieskie, fioletowe lub różowe kwiaty o motylkowym kształcie, zebrane są w wytworne, podłużne, zwisające grona.
Owoce to spłaszczone strąki, często wiszące na roślinie aż do wiosny. Pnącze wspina się za pomocą wijących się pędów, które po pewnym czasie drewnieją tworząc mocne pnie.
Pod uprawę wisterii należy wybrać stanowisko słoneczne, zaciszne i osłonięte od wiatrów. Najlepiej przy południowej lub zachodniej ścianie budynku. Strona wschodnia nie będzie zbyt dobra, gdyż poranne promienie słońca będą zwiększać wrażliwość pączków na przymrozki.
Glicynia jest pnączem bardzo ekspansywnym i nie mając specjalnych podpór będzie się czepiała wszystkich napotkanych po drodze przedmiotów jak rynny czy anteny, zgniatając je i niszcząc. Dlatego od samego początku należy roślinie zapewnić solidne podpory, trejaże, pergole.

Zobacz całość
W katalogu przedstawiony został niepełny asortyment - wyłącznie w celu zapoznania się z ofertą. Aby poznać szczegóły proszę kontaktować się z biurem obsługi.