Czereśnie

Czereśnia, nazywana również wiśnią ptasią, to gatunek rośliny należącej do rodziny różowatych. Obszarem występowania obejmuje Europę, Azję Zachodnią oraz Kakuaz. Jest jednym z najokazalszych drzew owocowych, jakie występują w polskich sadach. Niektórzy mylą czereśnie z wiśniami, tyle że te pierwsze są słodkie, a przez to chętniej spożywane przez dzieci. Częściej jemy je bezpośrednio, lecz nie są tak aromatyczne jak wiśnie i rzadziej stosuje się je do produkcji przetworów.
Uważa się, że Francuzi są największymi wielbicielami czereśni. Gdy nadchodzi sezon, potrafią zjeść do 2 kg dziennie na głowę. We Francji od wieków prześcigano się w tworzeniu najdoskonalszych odmian czereśniowych drzewek. Galijscy przodkowie Francuzów pierwsi odkryli leczniczą moc owoców czereśni w walce z artretyzmem oraz chorobami pęcherza moczowego. Te obserwacje potwierdza współczesna nauka - artretyzm dotyka zwykle osoby z niedoborem witaminy B5, który akurat czereśnie są w stanie uzupełnić. Dlatego właśnie poleca się je osobom cierpiącym na opuchnięcia i zniekształcenia stawów. W naszej ofercie znajdą Państwo te piękne drzewka, a nasi specjaliści pomogą wam z doborem gatunku.


Zobacz całość
W katalogu przedstawiony został niepełny asortyment - wyłącznie w celu zapoznania się z ofertą. Aby poznać szczegóły proszę kontaktować się z biurem obsługi.