Cyprysiki

Cyprysik to rodzaj roślin iglastych należących do rodziny cyprysowatych. Cyprysiki zwykle pochodzą z klimatu zbliżonego do umiarkowanego, dlatego z powodzeniem rosną również w naszym kraju. Jednak warto wiedzieć, że nie wszystkie odmiany cyprysika są dostatecznie odporne na niskie temperatury (np. cyprysik Lawsona, cyprysik tępołuskowy). Ale to nie powód odmawiać sobie w zakupie tych roślin do swego ogrodu. Ważne jest wiedzieć, że najlepiej sadzić je w miejscach stosunkowo ciepłych, zacisznych i osłoniętych od wiatru. Wtedy każdy cyprysik będzie się czuł świetnie.
Piękno tych roślin i ich zastosowanie w projektach ogrodów przez najlepsze firmy, sprawia, że stają się one coraz bardziej popularne. Bez względu na to, że uprawa cyprysików nie należy do łatwych. Są to rośliny dość wymagające, co do gleby, pielęgnacji i stanowiska. Cyprysiki zazwyczaj najlepiej rosną na glebach żyznych (w zależności od odmiany) i zasobnych, w miejscach półcienistych, bądź dobrze ocienionych. Są jednak i takie rośliny, którym nie zaszkodzi też stanowisko słoneczne. Wiele gatunków cyprysików jest odpornych na mrozy, jednak są i takie, którym niskie temperatury szkodzą. Dlatego najlepiej i najbardziej bezpiecznie zimują tylko w cieplejszych i wilgotnych okolicach zachodniej Polski. Szkółka «ABC Zieleni» prowadzi również wysyłkową sprzedaż roślin. Więc, jeśli w waszym ogrodzie nie ma cyprysików z chęcią je do was wyślemy.

Zobacz całość
W katalogu przedstawiony został niepełny asortyment - wyłącznie w celu zapoznania się z ofertą. Aby poznać szczegóły proszę kontaktować się z biurem obsługi.