Brzozy

Brzoza to rodzaj drzew i krzewów należący do rodziny brzozowatych. Pozyskiwane z brzozy surowce zielarskie odznaczają się licznymi właściwościami leczniczymi, które wykorzystuje współczesna fitoterapia.
Wyróżnia ją bardzo charakterystyczna, biała kora, która przepięknie komponuje się z innymi roślinami w naszych ogrodach.
W zależności od gatunku, musimy pozostawić im odpowiednią ilość miejsca, aby nie przeszkadzały rosnąć innym roślinom i na odwrót. Większość gatunków nie ma szczególnych wymagań co do ziemi, w której rośnie. Z pradawnych czasów brzoza towarzyszy Słowianom w ich życiu codziennym, nie tylko ze względu na swoje właściwości lecznicze, ale też z powodu pozytywnej energii, które niesie w sobie to drzewo. Nawet sam widok białego pnia i delikatnych jej gałązek działa kojąco na system nerwowy, co jest niezmiernie ważne w naszym często pełnym stresu życiu.

Zobacz całość
W katalogu przedstawiony został niepełny asortyment - wyłącznie w celu zapoznania się z ofertą. Aby poznać szczegóły proszę kontaktować się z biurem obsługi.