Brzoskwinie

Brzoskwinie zaliczane są do rodzaju Prunus. Największe znaczenie ma oczywiście brzoskwinia zwyczajna Prunus persica (Persica vulgaris), która dała początek brzoskwiniom, spotykanym w naszych ogrodach, sadach i na działkach. Mimo że brzoskwinie ceni się przede wszystkim za owoce, to jednak wiosną zachwycają także pięknym kwitnieniem. Pod względem dekoracyjnym, cenniejsze są odmiany charakteryzujące się kwiatami różowatymi. Poza nimi, wyróżniamy także odmiany o mniejszych, dzwonkowatych kwiatach.
Brzoskwinie, jakie znamy i jadamy, w różnych formach, to owoce drzewa zwanego brzoskwinią zwyczajną (łacińska nazwa systematyczna Prunus persica (L.) Batsch). Gatunek ten należy do rodziny różowatych. Pochodzi z Chin, gdzie jej owoce jadano już 4000 lat temu! Poprzez starożytną Persję brzoskwinie w III wieku p.n.e. trafiły do Grecji, a stamtąd do Rzymu. W Europie Północnej pojawiły się w XVI wieku. Obecnie brzoskwinie nie rosną już dziko - są jedynie roślinami uprawnymi.

Zobacz całość
W katalogu przedstawiony został niepełny asortyment - wyłącznie w celu zapoznania się z ofertą. Aby poznać szczegóły proszę kontaktować się z biurem obsługi.