Borówki

Krzewy borówek możemy sadzić praktycznie przez cały sezon. Termin uzależniony jest przede wszystkim od tego czy dysponujemy sadzonkami. W centrum ogrodniczym «ABC Zieleni» najwięcej krzewów borówek pojawia się na już w marcu i drugi raz we wrześniu. Są to najczęściej 2-3 letnie krzewy w doniczkach o wysokości pędów 30-40 cm. W takiej postaci dobrze się przyjmują i zaczynają owocować już w następnym roku.
Borówka amerykańska powinna być sadzona na stanowisku słonecznym i osłoniętym od wiatru. Należy unikać miejsc gdzie mogą pojawiać się zastoiska mrozowe oraz gdzie gromadzi się woda.
Najważniejszym aspektem właściwej uprawy borówki jest odpowiednie przygotowanie gleby. Bezwzględnie musi być ona kwaśna (niskie pH 3,8-4,8), lekka i przepuszczalna oraz zasobna w składniki pokarmowe i próchnicę. Owoce borówki wysokiej, określanej też jako borówka amerykańska, poza smakiem który ceni wiele osób, posiadają liczne wartości odżywcze i zdrowotne. Wpływają dobroczynnie na pracę jelit, obniżają poziom "złego" cholesterolu, a nawet dodatnio wpływają na przemiany hormonalne dokonujące się w naszych organizmach.

Zobacz całość
W katalogu przedstawiony został niepełny asortyment - wyłącznie w celu zapoznania się z ofertą. Aby poznać szczegóły proszę kontaktować się z biurem obsługi.