Barwinki

Te niewielkie krzewinki o płożącym pokroju, doskonale wypełnią mniej dostępne i najciemniejsze zakątki ogrodów, wprowadzając do nich ład i porządek. Zimozielone liście oraz barwne kwiaty to jedne z wielu zalet tych wytrzymałych krzewinek. Barwinek nazywano niegdyś fiołkiem czarownika, gdyż stosowano go jako składnik miłosnych napojów i używano do wypędzania złych duchów. W medycynie ludowej wykorzystywany był także jako lek na zaburzenia nerwowe. Obecnie młode części rośliny również używane są jako surowiec leczniczy.
Barwinek wymaga gleby darniowej lub torfowej, próchniczej, nieco wilgotnej. Najlepiej rośnie na stanowisku cienistym lub półcienistym, choć dość dobrze poradzi sobie także w miejscu słonecznym (trzeba mu tylko wtedy zapewnić więcej wilgoci).
Barwinek rozmnaża się przez podział roślin wiosną lub przez sadzonki pozyskane z pędów wierzchołkowych. Jeśli nie jesteście Państwo jeszcze wtajemniczeni w te procesy, sadzonki barwinków zawsze są do dyspozycji w naszym sklepie, lub przez formę kontaktową na naszej stronie. Sadzonki wysadza się jesienią po kilka razem do doniczek.

Zobacz całość
W katalogu przedstawiony został niepełny asortyment - wyłącznie w celu zapoznania się z ofertą. Aby poznać szczegóły proszę kontaktować się z biurem obsługi.