Agrest

Agrest, a właściwie porzeczka agrest, jest kolczastym krzewem z rodziny agrestowatych. Pochodzi prawdopodobnie z Europy, ale spotkać go można także w innych częściach świata. W Polsce niegdyś bardzo chętnie uprawiany, szczególnie jako krzew działkowy. Obecnie trochę zapomniany, choć nadal posiada wielu wielbicieli. W zależności od odmiany krzewy mogą sięgać do 1,5 metra wysokości.
Jego owoce nadają się do spożycia na surowo i na przetwory. Posiadają one liczne właściwości zdrowotne i są jednymi z pierwszych w czasie sezonu wegetacyjnego, gdyż dojrzewają już w czerwcu.
Agrest obok bogatego składu mineralnego, zawiera cenne z punktu widzenia zdrowia witaminy. Owoce bogate są w witaminę C, która wspiera odporność oraz witaminę A, która wzmacnia wzrok, a B1 i PP zapewniają prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu. W «ABC Zieleni» znajdą Państwo dla swojego ogrodu taki, który będzie pasował do istniejących już w nim roślin.

Zobacz całość
W katalogu przedstawiony został niepełny asortyment - wyłącznie w celu zapoznania się z ofertą. Aby poznać szczegóły proszę kontaktować się z biurem obsługi.